Karın Germe Ameliyatı Karın Estetiği Fiyatları

KARIN GERME AMELİYATI (ABDOMİNOPLASTİ)

Karın bölgesi ve karın estetik görünümü çağdaş bir insanın fiziki yapısında oldukça önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle karın bölgesinde yağ fazlalığı olan, sarkıklık ve çatlakları olan hastalar bu durumlarını uygun korseler ve kıyafetler giyerek gizlemeye çalışırlar. Bu problemden kurtulmanın bir başka yolu ise karın germe ameliyatıdır.

karin_germe_ameliyati, karin_estetigiKarın germe ameliyatı; karın bölgesindeki deri fazlalığı ile birlikte yağ dokusunun çıkartılması, çatlakların çıkartılması, karın ön duvarındaki gevşekliğin giderilmesi, karın kaslarının tekrar sıkılaştırılması ameliyatıdır. Estetik karın gerdirme ameliyat için en uygun adaylar, karında diyet veya egzersizle giderilemeyen yağ fazlalılığı ve deri gevşekliği, deri sarkması şikayeti olan kadın ve erkeklerdir.

Özellikle doğum sonrası karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmaktadır. Eğer deride bir fazlalık yoksa hastalara liposuction yapılırken, deride fazlalığı olan hastalara karın germe ameliyatı uygulanır.

Karın germe ameliyatı olacak hastalar en az 10 gün öncesinden sigarayı bırakmış olmaları gerekmektedir. Çünkü sigara içen hastalarda dokulara giden kan akımı azalmakta ve yara iyileşmesi olumsuz etkilenebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır 

·Karın derisi iyice gevşemiş ve sarkıklık varsa

·Karında yağ ve deri fazlalığı varsa

·Karın kasları gevşeyip araları açılmışsa

·Karında önemli ölçüde çatlaklar varsa karın germe ameliyatı için iyi bir aday sayılabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Anestezi Şekli 

karin_germe_fiyatlariKarın germe estetiği ameliyatı, genel anestezi altında yapılır. Karın germe ameliyatı mini abdominoplasti ve abdominoplasti olmak üzere iki çeşit yapılabilir. Mini abdominoplasti çok az sarkmış karınlara, abdominoplasti ise karın duvarının ileri derecedeki sarkma ve yağ fazlalığı olan vakalarda kullanılır. Eğer mini abdominoplasti yapılacaksa sedasyon ve lokal anestezide kullanılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Yöntemi

Karın germe ameliyatı yapılacak alana uzun etkili lokal anestezik solusyon verilir. Bu sıvı hem ağrınızı azaltacak hem yağların daha rahat alınmasını sağlayacaktır. İlk önce karın ve bel çevresindeki fazla yağlar liposuction yöntemi ile alındıktan sonra her iki kasık arasından uzunlamasına bir kesi ile girilerek deri alttaki kas dokusundan ve göbekten tamamen ayrılır. Sonrasında göbek altındaki fazla olan deri çıkartılır, birbirinden ayrılmış karın kasları sıkılaştırılır ve göbeğe yeni bir yer oluşturarak, kesiler tabakalar halinde onarılır. Bu ameliyat sonrasında karnınız dümdüz bir hale gelecektir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyatdan sonra pansumanınız yapılmıi korseniz giydirilmiş olacaksınız. Cilt altına birikebilecek sıvıları, kanamaları dışarı almak için bir dren yerleştirilir, genellikle bu dren 2-4. günde alınır. Özellikle ilk 4-5 gün yatış pozisyonunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Karın dikiş hattını germeyecek şekilde "V" şeklinde yani sırtınız ve bacaklarınız yukarıda kalacak şekilde yatacaksınız.. Hastenede 1 gece kaldıktan sonra ertesi gün taburcu olabilirsiniz.

İlk günden itibaren yürüyebilirsiniz. Drenlerin çıkartıldığı 4. günden sonra oldukça rahat hareket edeceksiniz.. İlk 10 gün şişliğkler giderek artacak ve sonrasında azalmaya başlayacaktır. Dikişler ortalama 12. günde kaynar, dikiş almaya gerek olmaz.. Bu süreçte hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir.Ameliyattan 1 ay sonrasına kadar abdominoplasti korsesi giyilmesi gerekmektedir.

İlk haftalarda görülen şişlikler ve morluklar normaldir ve zamanla azalmaya başlar. Ancak şişliklerin tümüyle geçmesi ve ameliyatın kesin sonucunu görebilmeniz için 1 ay beklemeniz gerekir. 3 ay sonra daha iyi bir görünüme kavuşacak, 6 ay sonra ise çok daha incelmiş olacaksınız.

karin_gerdirme, karin_yaglariKısmi veya total olsun, abdominoplasti, karın kasları zayıflamış ve derisi gevşeyip sarkmış kişiler için mükemmel sonuç verir. Birçok vakada, eğer dengeli bir diyet ve düzenli bir egzersiz programı uygulanırsa sonuçlar kalıcıdır. Karın germe ameliyatı (abdominoplasti), vücut kontürü düzeltilmesine (estetik meme ameliyatları, liposuction, kol bacak germe vb) yönelik ameliyatlar ile beraber de yapılabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir

Bazen hastalarda deri gevşekliği olmakla birlikte çok fazla sarma bulunmayabilir. Böyle hastalarda göbek deliğinin altındaki tüm deriyi çıkartmak olanaksızdır. Bu gibi bir durumda hastaya mini karın germe ameliyatı yapılabilir. Mini karın gerdirme ameliyatında daha kısa bir kesi yapılmaktadır. Göbek deliği altındaki kısmi fazlalıklar çıkartılır, liposuction yapılır vede deri tabakalar halinde onarılır. Bu ameliyat neticesinde göbeğiniz bir miktar aşağıya yer değiştirir.

Ben kişisel tercih olarak mini karın germe ameliyatı yerine tam karın germe ameliyatını tercih ediyorum. Eğer göbek deliğinin alt kısmını çıkartamıyorsam bu durumda göbek deliğini kapatıyorum, bunun sonucunda dikiş hattının hemen üzerinde 1-2 cmlik bir dikey iz kalıyor, ancak bu sayede çok daha fazla doku ve deriyi çıkartabilme şansı oluyor. Bu yüzden karın daha gergin ve düz bir hale geliyor.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Evet, karın germe estetiği ameliyatı sonrası iç çamaşır, mayo içinde kalacak şekilde iki kasık arasında ince bir iz kalmaktadır. Bu iz sezaryen izi gibi ancak daha uzundur. Karnınızda bir çok çatlak izi bulunmaktayken bunların yerine gizli bir yerde kalacak tek bir çatlak izi gibi düşünebilirsiniz. Bu iz 1-2 sene sonrasında oldukça belirsiz bir hale dönecektir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Karın Estetiği Ücretleri Neye Göre Değişir?

Karın germe ameliyatı fiyatları, sizin kilonuza, yağ fazlalığınıza, beraberinde bir hastalık olup olmadığına, liposuction yapılıp yapılmayacağına göre değişmektedir. Elbette zayıf ve sadece deri sarkıklığı olan bir hastanın karın germe ameliyat fiyatı ile aynı zamanda yağ fazlalığı belirgin bir hastanın ücreti farklı olacaktır. Yine minikarın germe tam karın germe farkıda fiyatı etkiler. Karın gerdirme fiyatları için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.Tavsiye Et    Yazdır

Bize Sorun
Estetik Cerrahi Ameliyatları
Burun Ameliyatı
 
Burun Ameliyatı
 
Burun Ucu Ameliyatı
 
Revizyon Burun Ameliyatı
 
Bilgisayarda Burun Tasarımı
Yüz Estetiği Ameliyatları
 
Alın Germe Ameliyatı
 
Göz Kapağı Estetiği
 
Kaş Kaldırma Ameliyatı
 
Yüz Germe Ameliyatı
 
Orta Yüz Germe
 
Yüz İmplantları
 
Dermabrazyon
Kulak Estetiği Ameliyatı
 
Kepçe Kulak Ameliyatı
 
Kulak Memesi Küçültme
Estetik Meme Ameliyatı
 
Meme Büyütme Ameliyatı
 
Silikon Göğüs Protezleri
 
Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme
 
Meme Küçültme Ameliyatı
 
Meme Dikleştirme Ameliyatı
Jinekomasti Ameliyatı
Vücut Estetiği Ameliyatları
 
Liposuction Yağ Aldırma
 
Lazer Liposuction
 
Karın Germe Ameliyatı
 
Kol Bacak Germe
 
Kalça Estetiği
 
Çarpık Bacak Estetiği
Genital Bölge Estetik Ameliyatları
 
Labioplasti
 
Vajina Daraltma Ameliyatı
 
Kızlık Zarı Dikimi
 
Penis Estetiği
Yara İzi Revizyonları
Jilet İzi Tedavisi
Yağ Enjeksiyonu
Saç Ekimi
Medikal Estetik Uygulamalar
 
Botoks Botox
 
Dudak Dolgunlaştırma
 
Yüze Dolgu Uygulamaları
 
Ben Tedavisi
 
Lazerle Dövme Sildirme
 
Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
Ulthera Ameliyatsız Yüz Estetiği
Zeltiq Soğuk Lipoliz
Erbium Yag ve Fraksiyonel Lazer
Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
İple Estetik
Plastik Rekonstrüktif Cerrahi
Estetik Ameliyat Fiyatları
 
Estetik Ameliyat Fiyatları
 
Burun Ameliyatı Fiyatı
 
Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları
 
Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları
 
Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları
Cosmetic Surgery Turkey
Facebook' da Bizi Beğenin
Duyurular
Başka Bir İlde Şubemiz Bulunmamaktadır.
MİAPLAST OLARAK HİÇBİR YERDE ŞUBEMİZ YOKTUR. ÖZELLİKLE İZMİT KOCAELİ NDE KENDİSİNİ ŞUBEMİZ OLARAK TANITAN, KUAFÖR SALONU OLDUĞU HALDE RUHSATSIZ LAZER

Tüm Duyurular

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B
Maçka İstanbul
E-Mail: info@ardakatircioglu.com
Telefon: 0212 296 74 42
SOSYAL PAYLAŞIM
Facebook
Facebook

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.