Kızlık Zarı Dikimi Dikilmesi Bekaret Tamiri

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı yani himen (hymen); özellikle müslüman ülkelerde ve daha az oranda batılı ülkelerde inançlar ve sosyokültürel açıdan oldukça önemlidir. Bu yüzden bekareti bozulan hastalar bu durumu oldukça önemsemekte vede kızlık zarı onarımı talep etmektedirler. Kızlık zarı anatomik olarak vajinanın giriş kısmına yerleşmiş iç dudakların 1-1,5 cm içerisindedir ve iç dudaklara bağlıdır. Ortasında vajinal salgıların akmasına olanak tanıyan vajina açıklığı bulunmaktadır. Kızlık zarı ilişki, masturbasyon, travma veya muayene ile yırtılabilir.

kızlık zarı dikimi, kızlık zarı diktirme fiyatlarıYırtılma esnasında bir miktar kanama gelmesi beklenir ancak her zaman kanama olmayabilir ve bu da kişisel sorunlar yaratabilir. Bazı tip kızlık zarları (hymen imperforatus) elastik kıvamdadır ve ilişki esnasında kanama yaratmayabilir. Bu tip kızlık zarları ancak doğum esnasında yırtılırlar. Kanama olmamasını başka bir nedeni de kızlık zarının damarsız olan bir kısmından yırtılması veya çok az kanama olup bunun vajinal salgılarla karışıp ayırtedilememesidir.

Kızlık zarları anatomik olarak birbirlerinden farklı olabilirler; halka şeklinde himen annulare, yarımay şeklinde himen semilunare, dudak şeklinde himen labiale, iki delikli himen, çok delikli himen cribriformis, deliksiz himen imperforatus himen çeşitlerinden bazılarıdır. Kızlık zarının tamirinde esas amaç zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır.

Kızlık zarı dikilmesi için bekaret bozulmasından sonraki cinsel yaşamın uzunluğunun, geçen sürenin fazla olması kızlık zarı onarımınına engel teşkil etmemektedir. Hatta doğum yapmış olanlarda bile onarım yapılabilmektedir. İki türlü himenoplasti-hymenoplasti ameliyatı bulunmaktadır. Bunlar geçici ve kalıcı ameliyatlardır.

kızlık dikimi, kızlık zarı onarımı, kalıcı yöntem, fleple kızlık dikimiGeçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici ameliyatlarda kızlık zarı artıkları mevcut bulundukları yerlerden serbestleştirilerek biraraya getirilir ve dikilirler. Bu yöntem evlenmeden 3-7 gün önce yapılmalıdır, çünkü geçici bir süresi kendisini korumaktadır. Bu yöntemin kanama garantisi bulunmamaktadır. Asıl ve kalıcı olan ise vajina iç yüzünden alınan flep ile yapılan kalıcı kızlık zarı onarımıdır.

Çift Tabaka Flep Yöntemiyle Kalıcı Kızlık Zarı Onarımı

Kızlık zarının kalıcı onarımı flep diye tabir edilen o bölgeye komşu başka bir doku tarafından yapılmaktadır. Bu doku kızlık zarı gibi kırılgan olmayan bir dokudur. Flep oluşturularak vajinal açıklığı kapatacak şekilde yeni yerine aktarılır. Bu doku sağlam bir doku olduğu için kendi kendine bozulmamaktadır. Ben ameliyatlarımda çift tabaka flep kullanmaktayım. Bu sayede 2 adet flep hem dış yüzeyde hem de iç yüzeyde kapanma sağlamaktadır. Bu şekilde ameliyat daha güvenilir, daha garantili olmaktadır. Kalıcı kızlık zarı onarımından sonra ne zaman istenirse o dönemde ilişkiye girilebilir ve kanama oluşur.

Kızlık zarı onarımı sedasyon ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat sırasında hiçbir şey hissedilmez, ağrı duyulmaz, bitiminde yürüyerek gidilebilir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz, dikiş almaya gerek olmamaktadır. Sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu yöntemle yapılan kızlık zarı tamirinde ilişki sırasında kanam oranı oldukça yüksektir. Bu yöntem evlilikten en erken bir ay öncesinde yapılmalıdır.

Kızlık zarı onarımı – dikimi (himenoplasti) ne zaman yapılmalıdır?

Bu yapılacak olan ameliyatın türüne bağlıdır. Kalıcı onarım her zaman yapılabilirken, geçici tamir evlenmeden 3-7 gün önce yapılabilir.

Kızlık zarı tamiri kaç çeşittir?

Kızlık zarının tipine ve yırtığının şekline bağlı olarak iki farklı dikim, onarım şekli vardır. En kesin olanı vajinal flep yöntemidir. En güvenilir yöntem budur, kalıcıdır.

Flep yöntemi neden kalıcıdır?

Kızlık zarı dikiminde kullanılan flep yöntemi, plastik ve rekonstrüktif cerrahide sıklıkla bir çok alanda kullanılan bir yöntemdir. Flep dokusu o bölgeye komşu bir yerden hazırlanan, damarsal bağlantısı bozulmadan aktarılan dokuya verilen isimdir. Flep dokusu, normal kızlık zarına göre daha sağlam bir dokudur ve bu doku vajina girişine çepeçevre dikildiği zaman hiçbir şekilde kendiliğinden bozulmaz. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikiminde birkaç tane değil bir çok ince dikiş kullanılır. Bundan dolayı dikişlerin açılması, bozulması söz konusu olmaz.

5-6 sene önceden de kalıcı kızlık zarı onarımı yapılabilir mi?

Yapılabilir, kalıcı kızlık zarı dikimi, süreden bağımsız bir ameliyattır. 10 sene öncesinden bile yaptırılabilir.

Dikilen bir kızlık zarı mutlaka kanar mı?

Hiç bir ameliyatın garantisi yoktur, ancak kalıcı onarımda büyük başarı sağlanmaktadır.

Dikilen bir kızlık zarının dikildiği başkaları tarafından anlaşılır mı?

Onarım yapıldığını ancak uzman bir hekim anlayabilir,başkası anlayamaz.

Kızlık zarı tamirinde dikiş almaya gerek varmı?

Ameliyatda kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikiş almaya gerek olmaz.

Kızlık zarı dikilmesi ilişki sayısına ve süresine bağlımıdır?

Bağlı değildir, çocuk doğurmuş kadınlarda dahi kızlık zarı tamir edilebilir.

Kızlık zarı tekrar tekrar onarılabilir mi?

Evet ,defalarca dahi tamir edilebilinir.

Lazer kızlık zarı tamirinde kullanılır mı?

Lazerin başlıca işlevi ameliyatlarda yakma ve kesme amaçlıdır. Bu uygulamada yeri yoktur. Lazerle kesilen dokular dikilmesine gerek kalmayan dokular olup bu tür uygulamalarda dokunun tekrar eskı halıne getırılmesını imkansız kılar.

Dikildikten sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Özel bir şey gerektirmez ilk bir kaç gün hekiminizin önerilerine uymak gerekir, rahatlıkla bir kaç gün sonra duş alabilirsiniz. Kızlık zarı dikiminden sonra ne kadar süre sızıntı, kanama olur? Ameliyat kalıcı flep yöntemi ile yapılmışsa, sonrasında 1-2 hafta arasında devam eden miktarı giderek azalan, rengi kırmızıdan pembeye ve sarıya dönen bir sızıntı olacaktır. Bu sızıntı dikişlere bir zarar vermez, yapılan ameliyatı bozmaz. Geçici onarımda ise sadece 1-3 gün arasında bir sızıntı olacaktır.

Kızlık zarı dikiminden sonra spor ne zaman yapılabilir?

Kalıcı flep ile kızlık zarı dikimi ameliyatından sonra iyileşme 5-7 günde tamamlanmaktadır. Dolayısıyla bu süre içinde spor yapılmaz. Hafif sporlar 1 haftadan itibaren başlayabilir, ağır sporlar ise 1 aydan sonra yapılmalıdır. Gelecekte herhangi bir zorlamayla yeni oluşmuş kızlık zarı bozulmayacaktır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı ücreti neye göre değişir?

Kızlık zarı dikim ücretleri fiyatları kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimi, ameliyatın lokal anestezi sedasyon anestezisi altında olması, yapan doktorun tercihine göre değişmektedir. Himenoplasti ameliyatı devlet ve özel sigartalar tarafından karşılanmaz.Tavsiye Et    Yazdır

Bize Sorun
Estetik Cerrahi Ameliyatları
Burun Ameliyatı
 
Burun Ameliyatı
 
Burun Ucu Ameliyatı
 
Revizyon Burun Ameliyatı
 
Bilgisayarda Burun Tasarımı
Yüz Estetiği Ameliyatları
 
Alın Germe Ameliyatı
 
Göz Kapağı Estetiği
 
Kaş Kaldırma Ameliyatı
 
Yüz Germe Ameliyatı
 
Orta Yüz Germe
 
Yüz İmplantları
 
Dermabrazyon
Kulak Estetiği Ameliyatı
 
Kepçe Kulak Ameliyatı
 
Kulak Memesi Küçültme
Estetik Meme Ameliyatı
 
Meme Büyütme Ameliyatı
 
Silikon Göğüs Protezleri
 
Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme
 
Meme Küçültme Ameliyatı
 
Meme Dikleştirme Ameliyatı
Jinekomasti Ameliyatı
Vücut Estetiği Ameliyatları
 
Liposuction Yağ Aldırma
 
Lazer Liposuction
 
Karın Germe Ameliyatı
 
Kol Bacak Germe
 
Kalça Estetiği
 
Çarpık Bacak Estetiği
Genital Bölge Estetik Ameliyatları
 
Labioplasti
 
Vajina Daraltma Ameliyatı
 
Kızlık Zarı Dikimi
 
Penis Estetiği
Yara İzi Revizyonları
Jilet İzi Tedavisi
Yağ Enjeksiyonu
Saç Ekimi
Medikal Estetik Uygulamalar
 
Botoks Botox
 
Dudak Dolgunlaştırma
 
Yüze Dolgu Uygulamaları
 
Ben Tedavisi
 
Lazerle Dövme Sildirme
 
Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
Ulthera Ameliyatsız Yüz Estetiği
Zeltiq Soğuk Lipoliz
Erbium Yag ve Fraksiyonel Lazer
Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
İple Estetik
Plastik Rekonstrüktif Cerrahi
Estetik Ameliyat Fiyatları
 
Estetik Ameliyat Fiyatları
 
Burun Ameliyatı Fiyatı
 
Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları
 
Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları
 
Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları
Cosmetic Surgery Turkey
Facebook' da Bizi Beğenin
Duyurular
Başka Bir İlde Şubemiz Bulunmamaktadır.
MİAPLAST OLARAK HİÇBİR YERDE ŞUBEMİZ YOKTUR. ÖZELLİKLE İZMİT KOCAELİ NDE KENDİSİNİ ŞUBEMİZ OLARAK TANITAN, KUAFÖR SALONU OLDUĞU HALDE RUHSATSIZ LAZER

Tüm Duyurular

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B
Maçka İstanbul
E-Mail: info@ardakatircioglu.com
Telefon: 0212 296 74 42
SOSYAL PAYLAŞIM
Facebook
Facebook

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.