Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği ameliyatları tüm dünyada en çok yapılan ameliyat olmayı başaran ameliyat türüdür. Polikliniğimizde göğüs küçültme, göğüs büyütme, göğüs dikleştirme ameliyatları uzman doktorumuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ağrı oluşturabilecek bir uygulama değildir.

Gerek kolay iyileşme dönemi, gerekse de sonuçların oldukça yüz güldürücü olması sebebiyle bayanların en çok tercih ettikleri ameliyatlardan biri silikon protezler ile yapılan göğüs büyütme ameliyatlarıdır. Göğüs büyütme ameliyatı, meme dokusu altına yerleştirilen meme silikon protezleri ile meme göğüs hacminin artırılması ameliyatıdır. Göğüs büyütme ameliyatı yapısal olarak küçük göğüsler için ya da doğumdan sonra küçülmüş ve içi boşalmış göğüsler için uygulanabilir.

Özellikle 20'li yaşlarda meme büyütme isteyen kadınlar genellikle evlenmemiş, çocuk doğurmamış olup ince ve atletik yapılarının yanında belirgin meme küçüklüğü gösteren duruma sahiptirler. Otuzlu yaşlarda ise göğüs büyütme ameliyatı istemelerinin en sık nedeni doğum sonrasına bağlı göğüs dokusunda hacimsel azalma sonucu ortaya çıkan meme hipoplazisidir. Fakat iyi bir sonuç almak için ameliyatın tecrübeli bir estetik cerrah tarafından yapılması şarttır.

Meme büyütme ameliyatı takiben göğüslere küçük bir pansuman uygulanır, sutyen kullanılır. Meme ameliyatı sonrası, ağrı ilaçla kolaylıkla kontrol edilebilir ve birinci veya ikinci günde kaybolacaktır. Ameliyat sırasında uzun etkili lokal anestezi yaptığım için ilk gün hemen hemen hiç ağrı oluşmamaktadır. Bir hafta kadar şişlik oluşacak, sonrasında bu şişlikler inecektir. 1 ay sonra göğüsleriniz daha yumuşak, doğal ve yeni meme altı kıvrımınız oluşmuş hale gelecektir. Operasyon izleri zamanla solacak, 6 ay ? 1 sene sonra belli belirsiz hale gelecektir. Göğüslerdeki hafif derecede şişme ve renk değişiklikleri birkaç günde kaybolacaktır.

Doktorunuza Sorun