Kavitasyon

Kavitasyon Uygulaması


Kavitasyon İstanbul

Kavitasyon uygulaması, cildin dış yüzeyine ultrasound dalgalarının yayılması ve bu sayede yağ dokusundaki hücre sıvılarında ani ve yüksek basınçta değişiklikler gerçekleştirilmesine dayanan bir uygulamadır. Sadece ses dalgaları kullanılan, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Kavitasyon adı verilen bu uygulamanın etkisi; yağı sıvılaştırıp hücre duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozarak etki etmesidir. Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf kanalları sayesinde bulunduğu bölgeden uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon uygulamasının hemen ardından yağlı alanın kalınlığı da göz önünde bulundurularak, yaklaşık 2-10 cm arasında incelme görülmesi mümkündür.


İlk seansın ardından haftada 2 seans, daha sonrasında ise 1 seans olarak uygulamaya devam edilebilir. Kişinin yapısına göre seans sayısına karar verilmektedir. Tedavisi süresince, tedaviye destek amacıyla yağsız diyet ve bol su içilmesi önerilmektedir.

Kavitasyon Faydaları Nelerdir?

Karın, bel, kol, göbek, sırt ve kalçalardaki çözülemeyen ve yakılamayan depolanmış yağları parçalayıp, eritmek ve aynı zamanda selülit görünümünü azaltmak amacıyla kullanılan güçlü bir uygulamadır. Kavitasyon uygulaması ile aynı zamanda güçlü ultrasound dalgaları sayesinde, ciltte sıkılaşma etkisi de gerçekleştirilebilmektedir.

Kavitasyon, Nasıl Uygulanmaktadır?

Uygulamaya başlanılmadan bir gün önce en az 2,5 litre su içilmesi gerekmektedir. Bu sayede eritilmiş olan yağların vücuttan atılması kolaylaştırılmaktadır. Kavitasyon uygulaması haftada bir yada iki seans olacak şekilde, kişinin durumuna göre ortalama 8 ile 10 seansta tamamlanabilmektedir. Bir seansın ortalama uygulama süresi 40 dakika sürmektedir.

Uygulamanın gerçekleştirileceği deri yüzeyine jel sürüldükten sonra cihaz başlığı cilt yüzeyinde gezdirilmektedir. Uygulama tamamen ağrısız ve kolay uygulanabilmektedir. Seans süresi boyunca sadece kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecektir, bunun dışında rahatsız edici herhangi bir etki oluşmamaktadır. Seansın ardından idrarda koyulaşma gözlemlenebilmektedir. Bu durumun sebebi, parçalanan yağların böbreklerden ve karaciğerden atılımıdır. İlk seansın ardından yağlanma görülen bölgede 2 ile 10 cm arasında ciddi bir incelme gözlemlenebilmektedir. Sonraki seanslarda da incelme azalarak ta olsa devam etmektedir.

Kaç Seans Uygulama Gereklidir?

Kişinin rahatsız olduğu bölgenin büyüklüğü,yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans uygulama yapılabilir.Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler kısalabilir.